Bazi.cz

Bazi.cz

... a pak jsme se políbili

Trochu vám přiblížím, co předcházelo oné diskusi na téma "Zaľúbil sa chlapec...". Jen se nelekejte, že začnu tak říkajíc od lesa. V pátek 2. října 1998 jsem se přihlásil do konference GLB-L. Hned v pondělí 5. října jsem poslal svůj představovací mail a následujícího dne přišel do konference představovací mail od jakéhosi kluka jménem Jan Šafránek.

Byl to první kluk ze stejné školy, i když z jiné fakulty. A taky mimo jiné napsal při svém představování, že má rád oheň, což mě jako záliba zaujalo, takže když jsem si to následujícího dne přečetl, nedalo mi to a odpověděl jsem...

Bazilišek

(středa 7. října 1998)

Honza psal:
Mám rád: oheň

Neříká se tomu pyromanie nebo tak nějak? :)

Martin
Bazilišek


…a tak proběhlo naše první seznámení. Vyjasnili jsme si, že to skutečně není pyromanie. :-)

Ještě v průběhu téhož týdne se konal první večer STUDu v nové sezóně a já jsem byl odhodlaný zajít se tam podívat. Odvahu mi dodali známí z výletu Pěšky atd., a tak jsem se ve čtvrtek 8. října 1998 objevil v klubovně YMCA v okruhu dalších kluků, kteří pro mě od té doby představují nové známé, kamarády a přátele.

Při úvodním "kolečku" se téměř vedle mě (přes jedno místo) posadil tmavovlasý kluk s tlustými brýlemi. Každý se postupně představil a řekl pár slov o tom, kde pracuje nebo studuje, jak se dostal do STUDu, případně co se mu líbí a nelíbí. Ten kluk se jmenoval Honza a byl z fakulty informatiky. Když vypukla volná zábava, nedalo mi to a zeptal jsem se onoho informatika, jestli náhodou není tím Honzou z konference... Byl.

A tak jsme s Honzou společně chodili do STUDu. Celého čtvrt roku to však byla jen jakási koexistence. Honza pro mě skenoval fotky na web, později jsme začali spolupracovat na internetové podobě bulletinu STUDna a pomáhat Jirkovi (-gt-) se správou webovských stránek STUDu.

V sobotu 21. listopadu 1998 pořádal STUD další ze svých tradičních diskoték. Shodou okolností Honzovi a mně byla přidělena funkce šatnářek, a tak jsme skoro celý večer proseděli společně mezi hromadama kabátů a bund.

A pak přišel nový rok 1999…


Bazilišek

(pondělí 4. ledna 1999)

Čau Honzo,
vítej v "novém a lepším" roce.

Jak bojuješ se školou? […a následoval výpis seminárních prací, zápočtových testů a zkoušek, které mě čekaly…] Bude to pěknej záhul.

A při tom všem ještě stihnu (snad) ve čtvrtek STUD a v pátek večer koncert (Fibich, Dvořák, Čajkovskij - kdybys chtěl třeba jít taky :-) )

To nám ten rok pěkně začíná... Ale to nejtěžší (jak sis mohl přečíst z konfery) už snad mám za sebou.
Bazilišek

Honza

(úterý 5. ledna 1999)

Bazilišek psal:
vítej v "novém a lepším" roce.

Mno, zatím se moc lépe netváří, mam trošku moc fofr. […a taky si postěžoval na školu…]

Bazilišek psal:
a v pátek večer koncert (Fibich, Dvořák, Čajkovskij - kdybys chtěl třeba jít taky :-) )

Hmmm, podobné radovánky si asi nechám ujít, ale když už budeš v pátek v Brně, tak se ozvi, můžem něco podniknout...

Bazilišek psal:
Ale to nejtěžší (jak sis mohl přečíst z konfery) už snad mám za sebou.

Tak to ti móóóóóóóc gratuluji a přeji jen světlé zítřky. Můj c-o asi znáš, na nedostatek otázek jsem si rozhodně nemohl stěžovat a měl jsem to vyřízeno "jedním vrzem". Ale nepropadej depresi, časem se určitě začnou ptát :-) Odpovědi máš určitě připraveny :-))

Honza


Tehdy poprvé jsme se sešli mimo STUD. Honza mi dal svoje telefonní číslo, já mu zavolal a domluvili jsme se… A tady se dostane ke slovu můj deník:


pátek 8. ledna 1999

(deník č. 3)

Od půl desáté na mě čekal ve Philadelphii. Když jsem tam v deset konečně dorazil, usoudili jsme, že je tam moc plno a přesunuli se do Broadwaye, kde jsme zůstali až do tři čtvrtě na čtyři. Mluvili jsme o škole, o Silvestru, o pionýrských táborech, o prkotinách, ale i o "hlubších" záležitostech.

Bylo to velmi příjemné posezení, přestože ke konci se má únava (až vyčerpanost) začala hlásit výrazně ke slovu a přenechával jsem s povděkem aktivitu (vykládání) na Honzovi. Barman byl k nám velice příjemný a často se chodil ptát: "Máte všechno?" Vzpomínám si, že krásným tématem, o kterém jsme mluvili, byli naši "první platoničtí".

Při povídání jsem cítil, že mezi námi "visí něco nevysloveného". Ale ani jeden z nás se neměl k tomu, aby "to vyslovil". Přiznám se, že při své únavě jsem se necítil na nějaké "vyslovování". Ale vzpomněl jsem si na horoskop v předvánočním Amigu: mám prý navštěvovat své oblíbené podniky, protože tam čeká kluk, "po kterém již nějakou dobu tajně pokukuješ" atd. atd. Nemám se prý ani bát udělat první krok. Tak nevím, co si o tom mám myslet. Pokud je to opravdu ono, pak se horoskop chystá k tomu, aby byl splněn téměř doslova.

Při placení se situace vyvinula tak, že jsem ho pozval a "zatáhl" jsem to všechno. Honza to okomentoval slovy, že má aspoň důvod pozvat příště pro změnu mě…


Následující týden jsme si vyměňovali docela rozsáhlou korespondenci, ale povětšinou o zkouškách a o FrontPage (v té době jsem zrovna uvažoval o tom, že tehdejší Baziliškovu stránku přestanu vytvářet ručně a vrhnu se do spárů Microsoftu). A tak jen z mailů vytrhnu pár vět, které se týkaly vedlejšího (ale vlastně hlavního) tématu…


Honza

(pondělí 11. ledna 1999)

Říkal jsem si, že se o víkendu naučím, v sobotu jsem byl "tak nějak ospalý" a v neděli jsem se nějak nemohl soustředit :-)

P.S: už to tak vypadá, že Tě tento týden nikam nepozvu - mám toho moc, budu rád, když se dostanu na STUD - mimochodem, v pátek ráno dělám další zkoušku, no to bude vypadat :-))).

Bazilišek

(pondělí 11. ledna 1999)

Honza psal:
v sobotu jsem byl "tak nějak ospalý"

Neříkej, a z čeho? :-)))

Honza psal:
P.S: už to tak vypadá, že Tě tento týden nikam nepozvu

Hmmm :-(

Honza

(úterý 12. ledna 1999)

Bazilišek psal:
Neříkej, a z čeho? :-)))

Já Ti ani nevím.... :-))

Bazilišek psal:
Hmmm :-(

Je mi líto. Možná v pátek se vybodnu na školu a můžem zas někam jít...


A tak slovo dalo slovo a v pátek jsme vyrazili do kina kdesi na okraji Brna. Promítal se film Sedm let v Tibetu a Pitt v něm byl už trošku postarší, ale i tak to ušlo…


pátek 15. ledna 1999

(deník č. 3)

Po filmu jsme došli na šalinu do centra. Na hlaváku jsme se rozhodli pro "Háčko", ale když jsme tam přišli, připadala mi tam trochu hustá atmosféra a moc lidí. Změnili jsme tedy cíl naší cesty na Marcus.

Tak jsme tam seděli, popíjeli svařák, mluvili zase o všem možném, hodně Honza o svých zkouškách. Zajímavá byla výměna pohledů i rozhovor na toto téma… Cítil jsem se velmi příjemně, i když chvílemi poněkud nejistě. Nevěděl jsem v některých okamžicích, kam až v řeči zajít nebo nezajít apod. Byl jsem "měkkej".

Ale jisté je, že zase někdy někam zajdeme… No, uvidíme… Myslím, že k Honzovi NĚCO cítím…


A co následovalo? V pondělí jsem napsal do konference GLB-L... To si můžete přečíst na jiném místě. Zároveň jsme si s Honzou psali o zkouškách, o Falmových Literárních stránkách i o mých webovských stránkách a domlouvali jsme se na další setkání - jen takovou malou oslavu úspěšně složených zkoušek:


Honza

(pondělí 18. ledna 1999)

Do pátku mě žádná zkouška nečeká, takže bychom to mohli jít oslavit (a trošku si popovídat - tu konferu jsem už četl) - samozřejmě, máš-li čas a náladu.


V úterý se tedy Honza pro mě zastavil na fakultě a zašli jsme do Literární čajovny...


úterý 19. ledna 1999

(deník č. 3)

Oba jsme tam byli vůbec poprvé, ale pár drobných trapasů aspoň uvolnilo náladu. Objednal jsem si jasmínový čaj (název Honzova čaje si nepamatuju) a začali jsme povídat o škole, o zkouškách, o počítačích, ale taky o konfeře, o dnešní diskusi a… tak nějak jsme si vyjasnili, že objektem tématu dotyčné diskuse je opravdu Honza, že jsem se zamiloval DO NĚJ.

Po čtvrté hodině jsme opustili čajovnu a přesunuli se pěšky kolem Špilberku do Marcuse. Tam jsme narazili na Lamiho, který měl dobrou narážku: "Nemusím ani číst konferu, abych byl in."

Povykládali jsme si znovu o různých nedůležitostech, ale i o velmi důležitý citových a pocitových záležitostech a chvílemi jsme se jen tak dívali do očí. Bylo to moc krásné a příjemné. Taky ten svařák trochu pomohl "uvolnit ledy". Byli jsme oba šťastní a veselí… Škoda, že jsem musel v sedm jet na vlak. Honza mě jel vyprovodit až na nádraží. Už se těším na čtvrtek do divadla.


Ve čtvrtek 21. ledna totiž STUD pořádal společnou návštěvu Divadla In flagranti na představení Účastníci zájezdu. Bohužel pro zranění herečky se představení nekonalo, a tak se asi desítka lidí ze STUDu uchýlila do Broadwaye (budiž jí země teplá)...


čtvrtek 21. ledna 1999

(deník č. 3)

Na dvoře klubu jsem využil chvíle, kdy jsme byli s Honzou sami, a předal mu růži. Chvilku jsme se na sebe dívali, pak jsem se zeptal: "Můžu?" Honza se trochu pousmál, jakoby mu ta otázka připadala absurdní... a pak jsme se políbili.


No a zazvonil zvonec a pohádky je konec. Vlastně je to teprve začátek pohádky. No prostě... TO BE CONTINUED.

Právě jste dočetli úryvky z mého osobního deníku a z korespondence s Honzou. Úryvky jsou autentické, snad jen trochu upravené kvůli vytažení z kontextu (také jsem u mailů pro lepší čtení přidal diakritiku a opravil překlepy). Jména v textu nemusejí odpovídat skutečnosti a jakákoli podobnost osob a děje by mohla být pouze náhodná :-)

Copyright © 1998-2014 Bazi. Všechna práva vyhrazena.
Založeno na CMS Joomla! Validní HTML a CSS. SEO optimalizováno. PageRank: 4.
Bazi