Bazi.cz

Bazi.cz

Český Krumlov 2008

Romantický prázdninový výlet do Českého Krumlova i s kulturním zážitkem jsem dostal od Honzy jako milý dárek k narozeninám. Tím kulturním zážitkem byla návštěva operní předpremiéry na otáčivém hledišti.

Do Krumlova jsme přijeli za hudbou. Součástí Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov (viz zde) byla krom jiného premiéra Verdiho opery Síla osudu, uvedené s hvězdami newyorské Metropolitní opery na otáčivém hledišti v zámeckých zahradách (viz zde).

Město Český Krumlov (viz zde) je samo o sobě opravdu nádherné - Vltava vinoucí se městem jako had, krásný renesanční zámek nad řekou, historické centrum... Ne nadarmo je po Praze druhým turisticky nejnavštěvovanějším městem u nás. Je překrásné ve dne, večer i v noci.

Ovšem kromě kultury a historických památek jsme poznali i další stránky. Vltava byla plná vodáků, prošli jsme se i příjemným okolím (na fotce je výhled na nejvyšší kopec v okolí - Kleť) a s oblibou jsme jedli a pili v trojici restaurací na břehu řeky - jedna staročeská hospoda U dwau Maryí, druhá vegetariánská restaurace Laibon a třetí Ta jemná čajovna, vše v těsném sousedství. Celkově to byl prostě romantický prodloužený víkend.

A zde je ještě trojice panoramatických snímků: výhled na Český Krumlov ze zámecké věže, ranní výhled z okna našeho pokoje v penzionu Merlin (viz zde) a pohled na centrální náměstí v Českých Budějovicích, kde jsme se pár hodin zdrželi na zpáteční cestě z Krumlova.

Copyright © 1998-2014 Bazi. Všechna práva vyhrazena.
Založeno na CMS Joomla! Validní HTML a CSS. SEO optimalizováno. PageRank: 4.