Bazi.cz

Bazi.cz

Zeptejte se!

(Květy, 1999 a 2000)

PhDr. Petr Weiss odpovídá v týdeníku Květy na otázky o "normalitě" homosexuality, o bi-/homosexualitě a o "vlivu" velikosti penisu na sexuální orientaci.

Stále někde čtu a slyším, že homosexualita je normální. Jak to však může být pravda, když cílem sexuálního spojení je zrození nového života, což je u homosexuálů vyloučeno?
Miroslav P., Červený Kostelec

Názory na to, co je "normální" a co je "porucha", jsou jistě rozličné. Záleží totiž především na tom, co považujeme za normu. Statisticky jistě není homosexualita v normě - homosexuálové tvoří pouze 2 až 4 % populace. Ale pak není ani v normě člověk, který má například plně zachovalý chrup: jistě není moc lidí bez jediné plomby.

Z hlediska účelu sexu viděného v rozmnožování pak lze mluvit o normě biologické - v tomto případě by se však mimo normu ocitlo i 15 % heterosexuálních párů, jež jsou neplodné. Navíc už déle je viděn hlavní smysl sexuality spíše v rekreaci než prokreaci (plození).

Za normu lze tedy považovat to, co umožňuje maximální rozvoj lidských potencí, schopností a štěstí. Z tohoto hlediska pak sexuální orientace jistě není tím nejdůležitějším kritériem.

PhDr. Petr Weiss

Se svým problémem jsem už byl i za sexuologem a on mi řekl, že jsem bisexuál. Zkoušel jsem to i s kluky, s nimi jsem neměl žádné problémy. Teď však chodím s holkou a moc si rozumíme. Problém je jen v tom, že se mi úd při milování neztopoří nebo jen za dlouhou dobu. Chtěl bych vědět, zda na to nejsou nějaké léky, které by mi ke ztopoření pomohly.
Dominik L., Vyškov

Podle vašeho popisu se domnívám, že o žádnou bisexualitu nejde (pokud vůbec něco jako bisexualita, tedy erotické zaměření na obě pohlaví stejně, existuje, je extrémně vzácná). Jako bisexuální se spíše dá označit pouze vaše chování, tedy skutečnost, že máte pohlavní styky s muži i se ženami. Toto chování je časté především u homosexuálů, kteří z různých důvodů nejsou své zaměření schopni zatím přijmout. Proto se domnívám, že pro vaši budoucí spokojenost bude rozhodně lepší, když se rozhodnete žít podle svého přirozeného sexuálního zaměření. Žádné prášky pak potřebovat nebudete.

PhDr. Petr Weiss

Měl jsem vždy menší penis než ostatní kluci a děsně jsem se za to styděl. Myslím si, že to je také příčinou, že jsem zanevřel na dívky a zaměřil jsem se na kluky. Dívku bych stejně asi nikdy neuspokojil...
Pavel D., Louny

Podle mého názoru směšujete dvě různé věci. Obava z malého penisu vám pravděpodobně slouží jako racionalizace (rozumové odůvodnění a vysvětlení) homosexuální orientace. Muž se totiž "zaměřuje na kluky" tehdy, kdy je homosexuálně orientován. Nejistota ve vztahu k dívkám a pocit, že velikost penisu není dostatečná k jejich uspokojení (což není obava odůvodněná, protože uspokojení žen přímo s velikostí penisu samozřejmě vůbec nesouvisí), ke změně sexuálního zaměření nestačí. Každý z nás si však nachází vysvětlení svých odlišností, více či méně přiměřené. Pokud vás však eroticky přitahují muži, pokud se do nich zamilováváte a představujete si je ve svých fantaziích, není zapotřebí hledat vysvětlení ve velikosti penisu.

PhDr. Petr Weiss

(Převzato z týdeníku Květy č. 25/99, 38/99 a 6/2000, 18. června 1999, 17. září 1999 a 4. února 2000)

Copyright © 1998-2014 Bazi. Všechna práva vyhrazena.
Založeno na CMS Joomla! Validní HTML a CSS. SEO optimalizováno. PageRank: 4.
Bazi