Dva studenti OA Bučovice dobyli Prahu

Dva studenti OA Bučovice dobyli PrahuJak jsme se počátkem května zmínili, studenti 4. B Obchodní akademie Bučovice Karel Sáček a Martin Strachoň se se svojí „napoleonskou" expozicí připravovali na AMAVET do Prahy, který zde proběhl 6. a 7. května.

Mgr. J. Bartošová, Vyškovské noviny, 17. 5. 1996

Studenti jsou členy školního Klubu AMAVET. Společnou práci z oblasti historie „Po stopách nových napoleonských tradic Slavkovska" představili na národním finále 3. ročníku této soutěže vědecko-technických projektů středoškolské mládeže v budově Národního technického muzea. Odborná porota i veřejnost zhlédla 42 projektů z celé republiky, které sem postoupily z regionálních soutěží. Zde šlo o právo účasti na „I. Evropské výstavě vědecko-technických projektů mládeže ESE 96", která se bude v Praze konat od 14.-19. července 1996.

Při slavnostním vyhodnocení v prostorách Akademie věd České republiky bylo příjemné slyšet z úst našich významných vědeckých pracovníků slova chvály o úrovni projektu našich studentů včetně jejich výstavního stánku, společenského vystupování a obhajobě práce v českém i anglickém jazyce. Karel s Martinem získali krásné 2. místo.

Našim studentům upřímně blahopřejeme. Přejeme jim, aby i v červenci vzbudila jejich práce vedle projektů z Francie, Belgie, V. Británie, Slovenska, Španělska, Maroka, Číny, Maďarska a Německa stejný zájem návštěvníků i zaujetí odborníků.

Mgr. J. Bartošová