Bazi.cz

Bazi.cz

ESE 96 v zastoupení vyškovských studentů

ESE 96 v zastoupení vyškovských studentů

Ve dnech 14. - 20. července se palác Pražského výstaviště proměnil v centrum perspektivruch mladých vědců z celé Evropy. Konala se zde I. evropská výstava vědecko-technických projektů mládeže (The First European Science Fair For Youth) ESE 96.

 

Vyškovské noviny, 2. 8. 1996

Akce ze zúčastnilo asi 400 soutěžících z deseti evropských zemí, kteří sem přijeli s necelou stovkou projektů. Jako hosté zde vystavovali i kolegové z Jihoafrické republiky, Číny a Mexika. českou republiku reprezentovalo téměř 20 zajímavých projektů od ekologie přes software až k humanitním vědám. Vyškovské studentky Petra Novotná a Romana Křupková se zde představily s projektem „Vliv výživy na infarkt myokardu". Svým umístěním získaly nárok zúčastnit se zájezdu do Maroka od společnosti AMAVET, která celou soutěž pořádala.

Náš okres reprezentovali také čerství absolventi Obchodní akademie Bučovice Karel Sáček a Martin Strachoň. Jejich projekt „Po stopách nových napoleonských tradic Slavkovska", který se zabývá vznikem a vývojem vzpomínkových akcí na bitvu u Slavkova, zaujal především francouzské návštěvníky. Dík obou autorů projektu patří Nadaci Mohyly míru - Austerlitz, Městskému úřadu ve Slavkově i zdejšímu Historickému muzeu za poskytnutí materiálů, Obchodní akademii v Bučovicích za vytvoření podmínek, a konzultantům ing. Špatnému a panu Václavu Štěpánkovi.

 

Karel Sáček a Martin Strachoň získali se svým projektem právo účasti na ESE kvalitním umístěním v národním kole soutěže AMAVET v Praze letos v květnu.

 

Copyright © 1998-2014 Bazi. Všechna práva vyhrazena.
Založeno na CMS Joomla! Validní HTML a CSS. SEO optimalizováno. PageRank: 4.
Bazi