Bazi.cz

Bazi.cz

Novoroční anketa BiG Kontaktu

Martin Strachoň, gay aktivista:

Novoroční anketa BiG Kontaktu

1. „Moje pracovní plány? Stabilizovat zázemí a tým pro festival Mezipatra, obnovit konečně plnohodnotný provoz webových stránek Studu a uvolnit si trochu ruce pro lepší spolupráci a komunikaci s našimi partnery a s dalšími GL organizacemi v Česku. Osobní plány mám skromnější: rekonstrukci ložnice a o prázdninách trochu víc rodinného odpočinku."

2.„ldeál je mým konkrétním představám příliš vzdálený. A zasahuje do příliš velkého množství různých oblastí, než abych ho mohl snadno popsat. Ale jsou určité věci, jejichž vylepšení bych uvítal. Sjednocení legislativy pro stejno- a různopohlavní partnerské páry, což znamená otevření civilních sňatků gay a lesbickým dvojicím. Umožnění adopce a umělého oplodnění bez omezení na manželské či heterosexuální partnerské páry. Zvýšení kompatibility tuzemských partnerství s partnerstvími uzavřenými v zahraničí a usnadnění smíšených partnerství (Čecha s cizincem). Taky bych považoval za ideální stav, kdyby mladý kluk nebo holka mohli svým rodičům a blízkým bez jakýchkoli obav říct, že jejich vytouženým partnerem je člověk stejného pohlaví. Aby se gayové a lesby neuzavírali v barech a diskotékách, ale aby žili svůj život otevřeně. Taky aby se velké firmy neostýchaly podporovat akce a projekty s tematikou sexuálních menšin, a zároveň aby si i sami gay podnikatelé a lesbické podnikatelky uvědomovali víc svoji zodpovědnost vůči komunitě a podporovali její kultivaci. A třeba aby AIDS přestal být nemocí homosexuálů."

3.„Jako každý rok se i letos obávám nějaké tragické finanční ztráty z festivalu Mezipatra, obávám se rozpadu festivalového týmu a obávám se o svoje zdraví při tom všem stresu. Ale zároveň doufám, že ono se to všechno nějak zvládne."

Copyright © 1998-2014 Bazi. Všechna práva vyhrazena.
Založeno na CMS Joomla! Validní HTML a CSS. SEO optimalizováno. PageRank: 4.
Bazi