Bazi.cz

Bazi.cz

Osobně

Moje maličkost.

Vandalové řádí i na Wikipedii. Pomáhají je usměrňovat i editoři z řad seniorů

Věděli jste, že čeští wikipedisté jsou přibližně dvakrát tak aktivnější než ti slovenští? Mezi národy patří mezi ty nejhorlivější přispěvatele do internetové encyklopedie. Každý den vytvoří asi devadesát nových článků. Jejich okruh se neustále rozšiřuje, a to například i mezi seniory.

Martina Pouchlá, Zaostřeno, Český rozhlas, 2. 12. 2016

Číst dál...

Mají známí gayové a lesby debatovat o gay právech?

Na výzvu redakce Colour Planet jsem napsal drobný příspěvek k tématu Coming out celebrit.

Číst dál...

Dovedu si představit hezké a inteligentní, alergické dítě

Dovedu si představit hezké a inteligentní, alergické dítěRozhovor: Byl u vzniku Mezipater a předsedal STUDu. Čím prošel gay aktivista Martin Strachoň?

Nakluky.cz, 6. 4. 2014

Martin Strachoň působil v brněnské organizaci STUD, stál u zrodu filmového festivalu Mezipatra a pohyboval se v PROUDu. Před časem si dal aktivistickou dovolenou, aby se mohl věnovat hlavně sám sobě. Využili jsme toho a zeptali se ho na pár zajímavostí z jeho působení v gay komunitě.

Číst dál...

Lze brát zřetel na dobro dítěte při zachování lidských práv

V článku Kateřiny Perknerové „Lidovci nechtějí adopce dětí homosexuály“ (Deník 22. 2. 2010) mě nijak nepřekvapil postoj lidovců, který je v duchu jejich homofobní historie zcela konzistentní. Přiznejme si to otevřeně, homofobie je ve společnosti běžná (byť většinou skrytá) a lidovci právě hraním na tuto strunu bojují o svoje voliče. Nic tolik neposílí vnitřní integritu jako obava z vnějšího (i jen morálního) ohrožení a nalezení společného nepřítele.

Číst dál...

Netop se!

Cítíte se někdy, jako byste se topili? Nemůžete nabrat dech, máte hlavu pod vodou a nemůžete s tím nic dělat, nemůžete se vynořit, tak jen plácáte rukama a kopete kolem sebe...

Číst dál...

Něco velkého

Taky míváte někdy ten pocit, že se účastníte něčeho velkého nebo důležitého, i když se to tak třeba na první pohled vůbec netváří?

Středa 21. ledna 2009 byla normálním, naprosto civilním dnem. Ráno účtařina, v poledne rozhovor s kamarádem o jeho vztahových komplikacích. Odpoledne jsem zašel do města pro nějaké dokumenty a cestou jsem zaskočil do kulečníkové herny, abych zjistil možnosti pro některý z příštích hravých večerů.

Číst dál...

Tří-čtvrťové (ne)důvěřivé myšlenky a city

(ne)důvěřivé myšlenky a cityDůvěra či nedůvěra vůči lidem kolem nás je v nás samých.

Číst dál...

Ideální pondělí

Ideální pondělíMám rád kocoura Garfielda a baví mě krom jiného i jeho odpor k pondělkům...

Ale pondělí 19. ledna byl krásný a – řekl bych – plný den. Vstal jsem sice s pachutí v ústech při pomyšlení, kolik mě čeká práce, ale od první chvíle to byla estráda úspěchů a celý den šel jak dobře promazaný stroj. Blesková rozcvička a ranní čaj mě probraly do sic zimního, ale slunečného dne.

Číst dál...

Proč být hrdý na něco, co jsem "nedokázal"?

Toto zamyšlení reaguje na článek Duhoví hrdobci a v něm nastolenou otázku, proč být hrdý na svou sexuální orientaci, vnímanou autorem jako danost, o kterou se člověk nijak nezasloužil, a není tedy důvodu být na ni hrdý...

Číst dál...

Svět normálních kluků

Svět normálních klukůRobin považuje za jednu z největších životních nespravedlností, že nedokáže lidem číst myšlenky. Přál by si mít takové mimosmyslové vnímání, které by mu umožnilo dostat se do zakázaných území a porozumět tomu, co mu jinak nikdo nevysvětlí. Chtěl by vědět všechno, co si ostatní lidé myslí, ale to je nemožné, protože i když mu to třeba svěří, stejně si nikdy nemůže být jistý, jestli je to pravda.

Číst dál...

Hrathní svíca

Hrathní svícastředa 16. 5. 2012

Ve středních Čechách v těchto dnech nabývá pojem "krabicové víno" zcela nový obsah... (konkrétně 7 000 litrů). :-)

Číst dál...

Co chybí? Pozitivní vzory

Z ČTK po mně chtěli před koncem června 2008 vyjádření k vývoji společenského postavení gayů a leseb, ke změnám v postojích a situaci mladých lidí, v coming outu... Ve zprávě se pak objevila jen jedna věta, ale zato ta nejdůležitější: mladým lidem chybí pozitivní společenské vzory. No a tady je to celé:

Číst dál...

Jak jsem vyběhnul

Jak jsem vyběhnulčtvrtek 12. 8. 2010

Na ty protékající kohoutky zarostlé vápencem, bez těsnění a bez koncovek (perlátorů) jsem se už opravdu nemohl dívat, a tak jsem se na ně dnes vrhnul, odvápnil, vydrhnul, pořídil perlátory. Krása!

Číst dál...

Historie Baziliškova webu

Chcete se dovědět něco málo o vzniku a vývoji těchto stránek? Dobrá...

Číst dál...

Copyright © 1998-2014 Bazi. Všechna práva vyhrazena.
Založeno na CMS Joomla! Validní HTML a CSS. SEO optimalizováno. PageRank: 4.
Bazi