Bazi.cz

Bazi.cz

Blog

Baziho názory, zájmy, dojmy a postřehy...

Netop se!

Cítíte se někdy, jako byste se topili? Nemůžete nabrat dech, máte hlavu pod vodou a nemůžete s tím nic dělat, nemůžete se vynořit, tak jen plácáte rukama a kopete kolem sebe...

Číst dál...

Lze brát zřetel na dobro dítěte při zachování lidských práv

V článku Kateřiny Perknerové „Lidovci nechtějí adopce dětí homosexuály“ (Deník 22. 2. 2010) mě nijak nepřekvapil postoj lidovců, který je v duchu jejich homofobní historie zcela konzistentní. Přiznejme si to otevřeně, homofobie je ve společnosti běžná (byť většinou skrytá) a lidovci právě hraním na tuto strunu bojují o svoje voliče. Nic tolik neposílí vnitřní integritu jako obava z vnějšího (i jen morálního) ohrožení a nalezení společného nepřítele.

Číst dál...

Tří-čtvrťové (ne)důvěřivé myšlenky a city

(ne)důvěřivé myšlenky a cityDůvěra či nedůvěra vůči lidem kolem nás je v nás samých.

Číst dál...

Něco velkého

Taky míváte někdy ten pocit, že se účastníte něčeho velkého nebo důležitého, i když se to tak třeba na první pohled vůbec netváří?

Středa 21. ledna 2009 byla normálním, naprosto civilním dnem. Ráno účtařina, v poledne rozhovor s kamarádem o jeho vztahových komplikacích. Odpoledne jsem zašel do města pro nějaké dokumenty a cestou jsem zaskočil do kulečníkové herny, abych zjistil možnosti pro některý z příštích hravých večerů.

Číst dál...

Proč být hrdý na něco, co jsem "nedokázal"?

Toto zamyšlení reaguje na článek Duhoví hrdobci a v něm nastolenou otázku, proč být hrdý na svou sexuální orientaci, vnímanou autorem jako danost, o kterou se člověk nijak nezasloužil, a není tedy důvodu být na ni hrdý...

Číst dál...

Ideální pondělí

Ideální pondělíMám rád kocoura Garfielda a baví mě krom jiného i jeho odpor k pondělkům...

Ale pondělí 19. ledna byl krásný a – řekl bych – plný den. Vstal jsem sice s pachutí v ústech při pomyšlení, kolik mě čeká práce, ale od první chvíle to byla estráda úspěchů a celý den šel jak dobře promazaný stroj. Blesková rozcvička a ranní čaj mě probraly do sic zimního, ale slunečného dne.

Číst dál...

Hrathní svíca

Hrathní svícastředa 16. 5. 2012

Ve středních Čechách v těchto dnech nabývá pojem "krabicové víno" zcela nový obsah... (konkrétně 7 000 litrů). :-)

Číst dál...

Svět normálních kluků

Svět normálních klukůRobin považuje za jednu z největších životních nespravedlností, že nedokáže lidem číst myšlenky. Přál by si mít takové mimosmyslové vnímání, které by mu umožnilo dostat se do zakázaných území a porozumět tomu, co mu jinak nikdo nevysvětlí. Chtěl by vědět všechno, co si ostatní lidé myslí, ale to je nemožné, protože i když mu to třeba svěří, stejně si nikdy nemůže být jistý, jestli je to pravda.

Číst dál...

Jak jsem vyběhnul

Jak jsem vyběhnulčtvrtek 12. 8. 2010

Na ty protékající kohoutky zarostlé vápencem, bez těsnění a bez koncovek (perlátorů) jsem se už opravdu nemohl dívat, a tak jsem se na ně dnes vrhnul, odvápnil, vydrhnul, pořídil perlátory. Krása!

Číst dál...

Co chybí? Pozitivní vzory

Z ČTK po mně chtěli před koncem června 2008 vyjádření k vývoji společenského postavení gayů a leseb, ke změnám v postojích a situaci mladých lidí, v coming outu... Ve zprávě se pak objevila jen jedna věta, ale zato ta nejdůležitější: mladým lidem chybí pozitivní společenské vzory. No a tady je to celé:

Číst dál...

Mají známí gayové a lesby debatovat o gay právech?

Na výzvu redakce Colour Planet jsem napsal drobný příspěvek k tématu Coming out celebrit.

Číst dál...

Copyright © 1998-2014 Bazi. Všechna práva vyhrazena.
Založeno na CMS Joomla! Validní HTML a CSS. SEO optimalizováno. PageRank: 4.
Bazi