Bazi.cz

Bazi.cz

Blog

Baziho názory, zájmy, dojmy a postřehy...

Proč být hrdý na něco, co jsem "nedokázal"?

Toto zamyšlení reaguje na článek Duhoví hrdobci a v něm nastolenou otázku, proč být hrdý na svou sexuální orientaci, vnímanou autorem jako danost, o kterou se člověk nijak nezasloužil, a není tedy důvodu být na ni hrdý...

Číst dál...

Ideální pondělí

Ideální pondělíMám rád kocoura Garfielda a baví mě krom jiného i jeho odpor k pondělkům...

Ale pondělí 19. ledna byl krásný a – řekl bych – plný den. Vstal jsem sice s pachutí v ústech při pomyšlení, kolik mě čeká práce, ale od první chvíle to byla estráda úspěchů a celý den šel jak dobře promazaný stroj. Blesková rozcvička a ranní čaj mě probraly do sic zimního, ale slunečného dne.

Číst dál...

Mají známí gayové a lesby debatovat o gay právech?

Na výzvu redakce Colour Planet jsem napsal drobný příspěvek k tématu Coming out celebrit (v archivu).

Číst dál...

Svět normálních kluků

Svět normálních klukůRobin považuje za jednu z největších životních nespravedlností, že nedokáže lidem číst myšlenky. Přál by si mít takové mimosmyslové vnímání, které by mu umožnilo dostat se do zakázaných území a porozumět tomu, co mu jinak nikdo nevysvětlí. Chtěl by vědět všechno, co si ostatní lidé myslí, ale to je nemožné, protože i když mu to třeba svěří, stejně si nikdy nemůže být jistý, jestli je to pravda.

Číst dál...

Lze brát zřetel na dobro dítěte při zachování lidských práv

V článku Kateřiny Perknerové „Lidovci nechtějí adopce dětí homosexuály“ (Deník 22. 2. 2010) mě nijak nepřekvapil postoj lidovců, který je v duchu jejich homofobní historie zcela konzistentní. Přiznejme si to otevřeně, homofobie je ve společnosti běžná (byť většinou skrytá) a lidovci právě hraním na tuto strunu bojují o svoje voliče. Nic tolik neposílí vnitřní integritu jako obava z vnějšího (i jen morálního) ohrožení a nalezení společného nepřítele.

Číst dál...

Co chybí? Pozitivní vzory

Co chybí? Pozitivní vzoryZ ČTK po mně chtěli před koncem června 2008 vyjádření k vývoji společenského postavení gayů a leseb, ke změnám v postojích a situaci mladých lidí, v coming outu... Ve zprávě se pak objevila jen jedna věta, ale zato ta nejdůležitější: mladým lidem chybí pozitivní společenské vzory. No a tady je to celé:

Číst dál...

Něco velkého

Taky míváte někdy ten pocit, že se účastníte něčeho velkého nebo důležitého, i když se to tak třeba na první pohled vůbec netváří?

Středa 21. ledna 2009 byla normálním, naprosto civilním dnem. Ráno účtařina, v poledne rozhovor s kamarádem o jeho vztahových komplikacích. Odpoledne jsem zašel do města pro nějaké dokumenty a cestou jsem zaskočil do kulečníkové herny, abych zjistil možnosti pro některý z příštích hravých večerů.

Číst dál...

Copyright © 1998-2014 Bazi. Všechna práva vyhrazena.
Založeno na CMS Joomla! Validní HTML a CSS. SEO optimalizováno. PageRank: 4.
Bazi