Bazi.cz

Bazi.cz

Mediální ohlasy

Mediální stopa mojí maličkosti.

Přibývá seniorů tvořících online encyklopedii

Předat zkušenosti budoucím generacím chce mnoho seniorů. Když je ale vnoučata neposlouchají, hledají jinou cestu. Začnou třeba přispívat na internetovou encyklopedii Wikipedie. A píše jich na ni stále víc.

Michal Šťastný, Právo, 16. 2. 2018

Číst dál...

Mezipatra 2007: Uvítali bychom větší podporu z komunity

Festival Mezipatra 2007 patřil bezesporu k nejsledovanějším GL akcím loňského roku. Zavzpomínejme na něj s vedoucím produkce festivalu, Martinem Strachoněm.

jm, BiG Kontakt, 1-2/2008

Číst dál...

Vandalové řádí i na Wikipedii. Pomáhají je usměrňovat i editoři z řad seniorů

Věděli jste, že čeští wikipedisté jsou přibližně dvakrát tak aktivnější než ti slovenští? Mezi národy patří mezi ty nejhorlivější přispěvatele do internetové encyklopedie. Každý den vytvoří asi devadesát nových článků. Jejich okruh se neustále rozšiřuje, a to například i mezi seniory.

Martina Pouchlá, Zaostřeno, Český rozhlas, 2. 12. 2016

Číst dál...

Novoroční anketa BiG Kontaktu

Novoroční anketa:

1. Jaké máte osobní a pracovní plány na rok 2008?
2. Jak by podle vašeho názoru měla vypadat ideální společenská situace v naší zemi?
3. Čeho se v roce 2008 nejvíce obáváte?

BiG Kontakt, 1-2/2008

Číst dál...

Vytvořit zákon o registrovaném partnerství překvapivě nebylo nic složitého, říká gay aktivista Martin Strachoň

Martin Strachoň se gay aktivismu věnuje již od vysoké školy. Nejdříve vedl občanské sdružení lidí s menšinovou sexuální orientací STUD. Poté spoluzaložil Gay a lesbickou ligu, která se podílela na vzniku zákona o registrovaném partnerství. Dodneška je členem Výboru pro sexuální menšiny Rady Vlády České republiky pro lidská práva. Mimoto také stál u vzniku filmového festivalu Duha nad Brnem (dnešní Mezipatra). 

Martin Bláha, Stisk, Munimedia, 18. 4. 2014

Číst dál...

Martin Strachoň se nebojí říct: Jsem homosexuál

Martin Strachoň se nebojí říct: Jsem homosexuálMladík ze Slavkova u Brna si před deseti lety uvědomil, že holky se mu nebudou nikdy líbit. Se svou sexuální orientací se svěřil nejen rodině a přátelům.

Martina Vilímová, Vyškovské noviny (příloha Vyškovského deníku), 7. 12. 2007

Číst dál...

Dovedu si představit hezké a inteligentní, alergické dítě

Dovedu si představit hezké a inteligentní, alergické dítěRozhovor: Byl u vzniku Mezipater a předsedal STUDu. Čím prošel gay aktivista Martin Strachoň?

Nakluky.cz, 6. 4. 2014

Martin Strachoň působil v brněnské organizaci STUD, stál u zrodu filmového festivalu Mezipatra a pohyboval se v PROUDu. Před časem si dal aktivistickou dovolenou, aby se mohl věnovat hlavně sám sobě. Využili jsme toho a zeptali se ho na pár zajímavostí z jeho působení v gay komunitě.

Číst dál...

Martin Strachoň odpovídal on-line

VYŠKOVSKO - Gay aktivista, člen občasnkého sdružení STUD Martin Strachoň odpovídal na vaše otázky.
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/publicistika/rozhovor_online_strachon200711.html

Vyškovský deník, 4. 12. 2007

Číst dál...

Buď si gay, ale bez dítěte!

Když se šéf Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek před týdnem nelichotivě vyjádřil o homosexuálech na ministerstvu dopravy a v Českých drahách, vlna kritiky v médiích byla jednohlasá. I průzkumy ukazují, že jsme tolerantní a homosexualita nám nevadí. Je to ale skutečně tak?

Iva Macků, Relax, Lidové noviny, 13. 3. 2010

Číst dál...

Jsem skeptik rozumem, ale optimista srdcem

Gay ativista Martin Strachoň se narodil před 29 lety ve znamení Blíženců. Od roku 1998, kdy učinil svůj coming out, nezahálí ve věci zlepšení společenských podmínek GL komunity v naší zemi. Stejného roku se stal aktivním členem občanského sdružení STUD Brno, jímž je dodnes. Podílel se na přípravě legislativního návrhu registrovaného partnerství a aktivně ho prosazoval, v letech 2001-2003 byl koordinátorem Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže, nyní zastává funkci vedoucího produkce GL filmového festivalu Mezipatra a zároveň působí v roli externího garanta neformální skupiny náctiletých gayů GaTe. Tím však výčet jeho aktivit zdaleka nekončí...

Josef Musil, BiG Kontakt, červenec-srpen 2007

Číst dál...

Homofobie byla dříve normou

Kontroverzní výroky šéfa Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromíra Duška, který o víkendu vyrukoval s tvrzením, že České dráhy a ministerstvo dopravy ovládají homosexuálové, vyvolaly nebývalé reakce. Zjitřeným emocím a diskusi, zda jde o nepřípustnou a jen špatně vyloženou švandu, jako první předešlo brněnské občanské sdružení gayů, leseb a přátel STUD.

Luboš Mareček, MF DNES Brno a jižní Morava, 9. 3. 2010

Číst dál...

ESE 96 v zastoupení vyškovských studentů

Ve dnech 14. - 20. července se palác Pražského výstaviště proměnil v centrum perspektivruch mladých vědců z celé Evropy. Konala se zde I. evropská výstava vědecko-technických projektů mládeže (The First European Science Fair For Youth) ESE 96.

Vyškovské noviny, 2. 8. 1996

Číst dál...

Za tužku pro Duška mu píší urážky

Brno (mlk) - Nejapný žert, nezvládnutá homofobní nenávist nebo dokonce trestný čin pomluvy? Ze všech těchto perspektiv jsou nyní skloňována slova šéfa Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromíra Duška, který v sobotním rozhovoru pro Lidové noviny řekl, že České dráhy (ČD) ovládá skupina homosexuálů. A vše korunoval vtípkem, že se na ministerstvu dopravy už bojí předklonit pro tužku. A právě tuto psací potřebu s připevněným provázkem k zavěšení na krk ještě včera Duškovi odeslal Martin Strachoň ze Sdružení gayů, leseb a přátel STUD Brno.

mlk, MF DNES Brno a jižní Morava, 9. 3. 2010

Číst dál...

Dva studenti OA Bučovice dobyli Prahu

Jak jsme se počátkem května zmínili, studenti 4. B Obchodní akademie Bučovice Karel Sáček a Martin Strachoň se se svojí „napoleonskou" expozicí připravovali na AMAVET do Prahy, který zde proběhl 6. a 7. května.

Mgr. J. Bartošová, Vyškovské noviny, 17. 5. 1996

Číst dál...

Vtipem proti urážkám. Dušek dostal od gayů dar

Taková shoda na české politické scéně dlouho nepanovala. O unisono napříč partajemi se zasloužil odborový předák Jaromír Dušek, jehož homofobní výroky na adresu vedení Českých drah vyprovokovaly k ostrým reakcím stranické lídry i neziskové spolky.

jas, Lidové noviny, 8. 3. 2010

Číst dál...

453 úhozů zajistilo 2., 327 4. místo mladým písařům z našeho okresu

453 úhozů zajistilo 2., 327 4. místo mladým písařům z našeho okresuZačátkem dubna tohoto roku se žákyně Integrované střední školy Vyškov - Brněnská 17 zúčastnily regionální soutěže v psaní na stroji, těsnopise a stenotypistice. Soutěž pořádala Obchodní akademie v Brně.

Veronika Malá a jb, Vyškovské noviny, 5. 5. 1995

Číst dál...

Před půlnocí

Před půlnocíHostem Martin Strachoň, 9. ročník festivalu gay a lesbických filmů Mezipatra

Jiří Václavek, Před půlnocí, ČT24, 10. 11. 2008

Číst dál...

Okresní přehlídka SOČ

Ve čtvrtek 19.4. t.r. proběhla na Obchodní akademii v Bučovicích přehlídka 17. ročníku Středoškolské odborné činnosti. Přihlášeno bylo celkem 13 prací, které mělo obhajovat 16 studentů z 5 středních škol okresu Vyškov. Mezi nejhodnotnější práce patřily...

Vyškovské noviny, 28. 4. 1995

Číst dál...

Copyright © 1998-2014 Bazi. Všechna práva vyhrazena.
Založeno na CMS Joomla! Validní HTML a CSS. SEO optimalizováno. PageRank: 4.
Bazi